Tavaszváró Nemzetközi Úszóverseny 2014 PDF Nyomtatás E-mail

Hétvégén került megrendezésre a TAVASZVÁRÓ úszóverseny, ahol 3 ország 40 egyesületéből 565 versenyző állt rajthoz. A SZÚE a csapatversenyben a 3. helyen végzett. Ehhez a szép eredményhez a „kicsik" is hozzáadták a magukét.

A verseny jegyzőkönyve:

Mielőtt kitérnék az érmeket és okleveleket érő teljesítményekre, feltétlenül meg kell említenem, hogy nagyszerű egyéni idők születtek. Ez annak tudható be, hogy az úszásnemek technikája majdnem mindenkinél megnyugtató volt, néhány gyereknél pedig kimondottan látványos javulás volt megfigyelhető e téren. Ez alól néhány esetben a mellúszás volt kivétel, ahol több kizárás is történt, részben helytelen technikai kivitelezés, részben rajt, célba érés szabálytalanságok miatt. A jövőben több hangsúlyt fogunk helyezni a mellre.

És most nézzük legjobbjainkat név szerint is: SZÉLPÁL MÁTÉ annak ellenére, hogy különböző sérülések miatt több edzést is kénytelen volt kihagyni az elmúlt hetekben, besöpört 3db ezüstérmet (100m gyors, 50m mell, 50m pille) és 2db bronzot (100m hát, 50m hát), PAKSI ZSOMBI mindhárom éremből begyűjtött egyet (50m pille 1.  100m hát 2.  50m mell 3.), valamint két oklevelet is (100m gyors és 50m hát 4. hely), KÓSZÓ MARTIN-nak is kijárt 2-2db ezüst és bronz (50m gyors, 50m hát 2. 100m gyors és 100m mell 3. hely).

A következő versenyzőink oklevéldíjazásban részesültek: SZABÓ RÉKA (100m hát, 50m hát 4. hely, 100m mell 6. hely), ASHE BERCI (50m gyors 4. hely, 100m gyors 5. hely), SZILÁGYI GABÓ (100m hát, 50m hát 5. hely), KERESZTÚRI FANNI (100m mell 5. hely), SERES HANNA (50m gyors, 50m mell 6. hely), SERES LACI (50m mell 5. hely).