Aranyüst 2017 PDF Nyomtatás E-mail

Húsvét előtt a SZUE felnőtt csapatának legkisebb versenyzői Dunaújvárosban az Arany Üst nemzetközi úszóversenyen vettek részt.  A négy napos, igen fárasztó versenyen a fiatalok kitettek magukért, rengeteg szép egyéni csúcs mellett érmeket is szereztek. Balla Rebeka és Fábián Bettina több versenyszámban is döntőt úsztak, arany és bronz érmet nyertek. Tóth Tamara erős úszással 400m vegyesen döntőbe jutott, ahol 6. helyen ért célba. Rebeka és Bettina szépen felépített versenyzést nyújtottak, a döntőkben a délelőtti eredményeknél is jóval jobbat teljesítettek. Ruzsa Bence 400m gyorson, 200m gyorson, 200m vegyesen, 400m vegyesen és 100m gyorson remekelt, a néhány hete úszott egyéni csúcsait javította tovább jelentősen. Tóth Tamara 400m gyorson úszott egyéni csúcsot, Bajusz Petra 200m vegyesen javított. 400m vegyesen döntőt érő eredményt ért el, azonban egy elrontott forduló miatt kizárták. Paksi Botond 400m gyorson, 100m gyorson és 100m pillangón hatalmas egyéni csúcsokat úszott.