VI. Delfin Országos Bajnokság PDF Nyomtatás E-mail

A következő három napban Debrecen városa látja vendégül az ország legeredményesebb 2007-2008-as születésű fiú és 2008- és fiatalabb születésű lány versenyzőit. Ezen a rangos versenyen a Szegedi Úszó Egyletet 6 fiú ( Bilicki Máté, Tárkány Martin, Arnold Hunor, Fábián Lázár, Farkas András, Tóth Boromisza Bekes ) és 4 lány ( Bernát Hanna, Csókás Kíra, Paksi Bernadett, Paluch Sára ) képviseli.

Csütörtök délelőtt rögtön az első versenyszámban Tárkány Martin, Farkas András, Tóth Boromisza Bekes 100 méteres mellúszásban, míg a harmadik versenyszámban 400 méteres gyorsúszásban Bilicki Máté készül egyéni csúcsán javítani és ezzel minél előkelőbb helyen végezni a korosztályos értékelésben.

A délutáni programban 50 méteres gyorsúszásban Farkas András és Fábián Lázár áll rajthoz, utóbbi érmes reményekkel. 200 méteres fiú vegyesúszásban Tárkány Martinnak és Bilicki Máténak, míg 100 méteres hátúszásban Arnold Hunornak, Bilicki Máténak, Fábián Lázárnak , Farkas Andrásnak és Paluch Sárának szurkolhatunk.

A nap zárásaként a 4x50 méteres fiú ( Bilicki Máté, Fábián Lázár, Farkas András, Tárkány Martin ) és lány gyorsváltó (Bernát Hanna, Csókás Kíra, Paksi Bernadett, Paluch Sára ) kerül megrendezésre.

Jó versenyzést kívánok mindenkinek, a szülőknek, barátoknak rokonoknak pedig jó szurkolást!

Sikeres napot zárt az egyesület a bajnokság első napján. Fábián Lázár a Delfin 9 éves korosztály országos bajnoka lett 50 méteres fiú gyors, valamint 100 méteres fiú hátúszásban!!!! A délutáni program során minimális különbséggel, de elsőként ért célba 32,06-os egyéni csúccsal 50 gyorson és 1:21,67-es eredménnyel, szintén egyéni csúccsal 100 méteres hátúszásban. A nap zárásaként pontszerző 7. helyen végzett a Paluch Sára, Csókás Kíra, Paksi Bernadett, Bernát Hanna összetételű 4x50 méteres lány gyorsváltó.

Egyéni csúcsot úszott a nap folyamán Farkas András 100 méteres mellúszásban, Bilicki Máté 400 méteres gyorsúszásban, Tárkány Martin 200 méteres vegyesúszásban és Arnold Hunor 100 méteres hátúszásban.

A versenyzők eredményeihez gratulálok!

A 2. nap délelőtt a következő számokban leszünk érdekeltek

Délelőtt: 100 méteres fiú gyorsúszásban Arnold Hunor, Farkas András és Fábián Lázár, 200 méteres hátúszásban Arnold Hunor, Fábián Lázár, Csókás Kíra és Paluch Sára, míg a 4x50 méteres vegyes gyorsváltóban Fábián Lázár, Tárkány Martin, Bernát Hanna és Csókás Kíra áll rajthoz.

Délután: 50 fiú méteres fiú mellúszásban Farkas Andrásnak, Tárkány Martinnak, 200 méteres gyorsúszásban Fábián Lázárnak, Tárkány Martinnak, Bilicki Máténak, valamint a Tárkány Martin, Tóth Boromisza Bekes, Bilicki Máté, Arnold Hunor  és a Bernát Hanna, Csókás Kíra, Paksi Bernadett, Paluch Sára összetételű 4x50-es fiú- és lány vegyesváltónak szurkolhatunk.

Jó versenyzést és a tegnapihoz hasonló eredményeket kívánok mindenkinek!

Fényképek:

Pénteken tovább folytatódott az érem és pontszerzés Debrecenben. Újabb két érmes helyezést ért el Fábián Lázár, aki előbb 1:13,73-as időeredményével bronzérmet nyert 100 gyorson, majd 2:53,24-gyel ezüstérmes lett 200 háton, délután pedig hatodik helyezést ért el 200 gyorson (2:41,49). A délelőtti programban pontszerző 8. helyen végzett a Bernát Hanna, Csókás Kíra, Tárkány Martin, Fábián Lázár összeállítású 4x50 méteres vegyes gyorsváltó. Említést érdemel a nap végén megrendezett vegyes váltó is. Mind a fiú- (Arnold Hunor, Tóth Boromisza Bekes, Tárkány Martin, Bilicki Máté ), mind a lány váltó (Csókás Kíra, Paksi Bernadett, Paluch Sára, Bernát Hanna ) tagjai sikeresen helytálltak, hiszen mindketten 8 másodpercet javítottak a nevezési idejükön, ez azt jelenti, hogy mindenki nagyjából 2 másodpercet javított az egyéni eredményén. A fiúknak sajnos ez az nagy javítás is csak a 15. helyhez volt elég. A lányok ezzel az eredménnyel pontszerző 8. helyen végeztek.

Minden versenyzőnek gratulálok!

A szombati zárónapon rendezik meg az 50 méteres fiú és leány hátúszást, ahol Fábián Lázár ismét érmes helyezésre esélyes. Továbbá a 200 méteres fiú mellúszásban Tárkány Martinnak, Tóth Boromisza Bekesnek és Fábián Lázárnak szurkolhatunk.

Sikeres és eredményes napot kívánok nekik!