EYOF 2017 PDF Nyomtatás E-mail

Az EYOF harmadik napján Fábián Fanni révén ismét érdekelt volt a Szegedi Úszó Egylet. 400 gyorson délelőtt tartalékos úszással sikerült teljesíteni a kötelező feladatot és 4:22,30-as idővel, hatodikként bejutni a délutáni döntőbe. Délután már nem lehetett óvatoskodva úszni és ezt Fanni nem is tette meg. 4:17,12-es idővel, újabb egyéni csúccsal harmadikként ért célba hajszállal lemaradva a második helyről.

Gratulálunk Fanni! Szép volt!

Hajrá SZUE!

Az EYOF második versenynapján Fábián Fanni 800 méteres gyorsúszásban volt érdekelt. Mivel időfutamok voltak és Fanni a legerősebb időfutamban szerepelt, így csak délután ugrott vízbe. Szépen, jól felépített, taktikus versenyzéssel 8:51,48-as időeredménnyel, nagy egyéni csúccsal harmadik helyen végzett. Ennek ellenére a verseny szabályai szerint nem vehette át a harmadik helyért járó érmet, mivel egy nemzetből egy versenyzőt értékelnek és a második helyen is magyar versenyző ért célba. Ma Fanni 400 gyorson vigasztalódhat, ahol az első legfontosabb feladat a délutáni döntőbe kerülés.

Első nap

Július 23-29 között rendezik meg az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált (EYOF) Győrben, - több mint 150 magyar sportoló részvételével - ahol 10 sportágban (atlétika, kerékpár, torna, dzsúdó, úszás, kosárlabda, kézilabda, röplabda, tenisz, kajak-kenu) mérik össze tudásukat a 14-18 év közötti fiatalok.
A 16 fős úszócsapatban a Szegedi Úszó Egyletet Fábián Fanni képviseli, aki három egyéni számban (200, 400, 800 m gyors) és váltó számokban áll rajthoz.

A ma délelőtt a 4x100 méteres gyorsváltóban első emberként úszva 0,6 tizedet javítva egyéni csúcsán 57,10-es idővel kezdett. Kiváló úszásával nagyban hozzájárult a csapat 3:52,46-os idejéhez, mellyel harmadik idővel került a magyar váltó a döntőbe.

Délután óriási hangulatban és küzdelemben 3:49,65-ös eredménnyel bronzérmes lett a Fábián Fanni, Muzsnay Zsófia, Pózvai Kiara, Nagy Réka összeállítású magyar váltó.